Menu

Aktualności - Rotator w topie

Dane kontaktowe

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie

telefon: +48 46 855 25 82
adres e-mail: schronisko@zyrardow.pl

Wolontariat

Priorytetem Schroniska jest stworzenie komfortowych i bezpiecznych warunków zarówno dla wolontariuszy, jak i dla zwierząt. Nabór na wolontariusza prowadzimy dwa razy do roku, zgodnie z potrzebami.

Ważnym aspektem jest dostosowanie liczby wolontariuszy do aktualnie przebywających w schronisku zwierząt. Im więcej ludzi, tym większe zamieszanie, tym większy stres u podopiecznych schroniska. Wszyscy chcemy tego uniknąć! Ważna jest współpraca i znajomość obowiązujących przepisów, w tym regulaminu wolontariusza.

Jak zostać wolontariuszem:

  1. Należy wypełnić i dostarczyć Ankietę Wolontariusza, zgodę rodzica/opieka prawnego (dotyczy osób, które nie ukończyły 18 lat, ale ukończyły 13) oraz oświadczenie o ubezpieczeniu.
  2. Po weryfikacji ankiety odezwiemy się do wybranych osób. Najważniejszymi kryteriami są dla nas: aktualna liczba miejsc dla nowych wolontariuszy, zadeklarowana w ankiecie dyspozycyjność oraz doświadczenie.
  3. Wybrane osoby zostaną zaproszone na spotkanie organizacyjne. Zależy nam, aby nowy wolontariusz od razu wiedział, na czym polega praca w schronisku i jakie stoją przed nim wyzwania. By mógł sprawdzić swoje predyspozycje do pracy ze zwierzętami i współpracy z innymi wolontariuszami, a także predyspozycje do pracy fizycznej, czyli przede wszystkim spacerów z różnymi psami (czasem bardzo silnymi), sprzątaniu psich boksów, grabieniu, pracach remontowych itp. Ten dzień ma pomóc w podjęciu decyzji o udziale w wolontariacie. Po okresie próbnym, szkoleniu z BHP podpisujemy ankietę o wolontariacie.
  4. Jeśli zdecydujesz się zostać wolontariuszem w naszym schronisku, zobowiązany będziesz przestrzegać podstawowych zasad, dzięki którym czas spędzony tutaj, będzie bezpieczny i przyjemny dla Ciebie oraz naszych podopiecznych.

Uwaga:

  • wolontariusze spotykają się w schronisku o godz. 10.00,
  • wolontariat odbywa się tylko w weekendy,
  • przyjmujemy osoby, które ukończyły co najmniej 13 lat (za zgodą rodzica/opiekuna prawnego) ale ilość miejsc dla przedziału wieku 13-18 lat jest ograniczona.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie

Czysta nr 3
96-300 Żyrardów

Tel. 46 855 25 82

schronisko@zyrardow.pl

NIP: 838-14-64-722

[obiekt mapy] Lokalizacja schroniska w Żyrardowie