Menu

Aktualności - Rotator w topie

Dane kontaktowe

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie

telefon: +48 46 855 25 82
adres e-mail: schronisko@zyrardow.pl

Jak przebiega adopcja, ankieta

JAK PRZEBIEGA ADOPCJA

Osoby zainteresowane adopcją psa lub kota prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami:

  1. Schronisko pozostaje zamknięte dla osób postronnych – procedura przed adopcyjna będzie w dużej mierze przeprowadzana w pierwszym etapie zdalnie. Zwierzęta mają zapewnioną codzienną opiekę oraz pomoc weterynaryjną przez pracowników Schroniska i Wolontariuszy, którzy dopełniają wszelkich starań, aby nasi podopieczni mieli apewnioną należytą opiekę oraz ograniczony stres.
  2. Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt z biurem Schroniska pod numerem telefonu (46 855 25 82)– jeżeli rozmowa przebiegnie pomyślnie w następnym etapie poprosimy o wypełnienie ankiety przed adopcyjnej i odesłanie jej na adres:  – email: schronisko@zyrardow.pl (ankiety przed adopcyjne do pobrania poniżej).

PSY- Po zapoznaniu się z wypełnioną ankietą pracownik biura skontaktuje się z wybraną rodziną celem wyznaczenia terminu spaceru zapoznawczego. Na tym etapie warto zasygnalizowania, jakim psem ze Schroniska się interesujecie. W przypadku psów rekomendujemy trzy takie spotkania zapoznawcze. Zależy nam żeby zwierzę miało możliwość poznać rodzinę do której trafi i na odwrót.

KOTY. Po zapoznaniu się z wypełnioną ankietą pracownik biura skontaktuje się z wybraną rodziną celem wyznaczenia terminu spotkania zapoznawczego. Na tym etapie warto zasygnalizowania, jakim kotem ze Schroniska się interesujecie.

  1. Finalizacja adopcji – podpisanie dokumentów oraz przekazanie zwierzęcia odbywa się po uprzednim umówieniu terminu.
  2. Prosimy o zaopatrzenie się we własną smycz dla psa lub kontener dla kota, gdyż nie będzie możliwości zakupu tych akcesoriów w Schronisku. Nie wydajemy zwierząt bez możliwości ich bezpiecznego transportu do domu.
  3. Wszystkie zwierzęta są odrobaczone i zaczipowane, w przypadku zwierząt powyżej trzecie miesiąca dodatkowo są zaszczepione i wykastrowane. Każde zwierzę wydawane jest z książeczką zdrowia.
  4. Zastrzegamy sobie prawo odmowy adopcji, kierując się dobrem naszych zwierząt oraz ich i Państwa bezpieczeństwem. W momencie odebrania zwierzęcia ze Schroniska, obowiązek opieki medycznej przechodzi w pełni na osobę adoptującą.
  5. Schronisko nie prowadzi rezerwacji zwierząt.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żyrardowie

Czysta nr 3
96-300 Żyrardów

Tel. 46 855 25 82

schronisko@zyrardow.pl

NIP: 838-14-64-722

[obiekt mapy] Lokalizacja schroniska w Żyrardowie